انتقال مالکیت دامنه حقیقی به حقوقی در سایت nic.ir

انتقال مالکیت دامنه حقیقی به حقوقی در سایت nic.ir

|

بدون دیدگاه

یکی از سوالاتی که بعضی از کاربران که صاحب دامنه می باشند درگیر آن هستند انتقال دامنه از شخص حقیقی به شخصیت حقوقی میباشد که ما در این مقاله درباره ی آن صحبت خواهیم کرد و نحوه ی صحیح این انتقال را توضیح خواهیم داد .

چرا مالکیت دامنه انتقال پیدا میکند ؟

قبل از اینکه بدانیم دامنه چرا باید انتقال پیدا کند باید بدانیم  انتقال مالکیت دامنه چیست ؟ انتقال دامنه یعنی واگذاری کامل اختیارات حقیقی و حقوقی دامنه ای که کسب و کار شما با آن در دنیای مجازی به مشتریان معرفی شده و مشتریانتان با این نام شما را می شناسند .

حال دلایل بسیاری برای تغییر دامنه وجود دارد که یکی از آنها تغییر مالکیت دامنه می باشد ، که در این حالت با ارسال مدارک و بررسی وضعیت دامنه مورد نظر ( تاریخ ثبت و انقضاء دامنه ، قفل دامنه و کد انتقال دامنه ) احراز هویت می شود و انتقال انجام خواهد شد . بعد از این انتقال مالک جدید دسترسی کامل به تمدید دامنه و اطلاعات نیم سرور (Name server) و همچنین اطلاعات هو ایز ( Whois) را خواهد داشت .

نکته : این نکته را باید در نظر داشته باشید که مهمترین اصلی که در انتخاب شرکت ثبت کننده دامنه باید به آن توجه داشته باشید ، این است که شرکت ثبت کننده دامنه باید دامنه مورد نظر را به نام شخص متقاضی دامنه ، ثبت نماید .

روش قانونی انتقال مالکیت دامنه

برای تغییر مالکیت دامنه از شخص حقیقی به شخص حقوقی ابتدا دامنه هایی که در سایت nic.ir ثبت شده اند و یا شناسه ی صاحب امتیاز آنها قابلیت ورود به login سامانه را دارند امکان پذیر خواهد بود برای انتقال دامنه از حقیقی به حقوقی مراحل زیر باید انجام شود :

۱_ ایتدا باید یک اکانت با شخصیت حقوقی در ایرنیک ثبت نمایید

۲_ دامنه ی مورد نظر را از طریق اکانت حقیقی قبلی به اکانت حقوقی جدید بفروشید و پروسه انتقال را انجام دهید .

۳_ مدارکی که در خصوص احراز هویت شخصیت حقوقی از ایرنیک از شما خواسته شد را ارسال فرمایید .

۴_ و در نهایت تعهد نامه ای باید ارسال نمایید که با سربرگ و مهر و امضای بالاترین مقام مسئول در شرکت باشد .

توجه : در صورتی که دامین شما در حالت Expired و یا Lock باشد امکان انتقال وجود ندارد و بایستی در دوره ی ۳۰ روزه ی Expired و Lock با پرداخت جریمه ی مشخص شده دامین را تمدید کرده و سپس انتقال را انجام دهید .

[ امتیاز دهید ]
, ,
نوشتهٔ پیشین
طراحی وب سایت در تهران
نوشتهٔ بعدی
طراحی وب سایت در کرج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست